Profesyonel Teknik Çeviri

Türkiye'nin En Büyük Tercüme Ekosistemi ile Çevirinizi Şansa Bırakmayın. Dosyanızı Yükleyin, Anında Fiyat Bilgisi Alın ve Çevirinizi Hemen Başlatın!

MUTLU MÜŞTERİLER

Kaliteli Çeviriye Üç Adım Uzaktasınız!

1

Çevrilmesini istediğiniz dosyayı sipariş sistemine yükleyin

2

Saniyeler içinde fiyat ve teslimat bilgisi edinin

3

Ödemenizi yaptıktan sonra çevirinizi hemen başlatın

Teknik Çeviri Nedir?

Genellikle inşaat, elektronik, sanayi, fen bilimleri ve uzay teknolojileri alanlarında ihtiyaç duyulan çevirilere teknik çeviri adı verilirBu çeviri türü belli bir uzmanlık, ön araştırma ve bilgi birikimi gerektirir ve sadece ilgili alanda uzman tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Aksi halde ortaya verimli bir çalışma çıkması çok zordur. Genel olarak makine ve teknolojinin bulunduğu her alanda teknik çeviri hizmetine ihtiyaç duyulabilir.

Videoyu oynat
Online Tercüme Bürosu

Çeviriniz Doğru Adreste!

Tercüme hizmeti almak çoğu zaman basit bir süreç gibi gözükse de, bazı durumlarda hatalı veya eksik tercüme büyük sorunlara yol açabilir. Bu gibi sorunları önlemek için, çeviri yapıldıktan sonra size teslim etmeden önce dosyanızı sıkı bir incelemeden geçiriyoruz.

Belgeleriniz Emin Ellerde!

Web sitemiz üzerinden gönderdiğiniz belgeler 256 bit şifreleme algoritması ile korunmaktadır.

Çeviri Bürosu
Yeminli Tercüme Bürosu

Çevirinizi Anlık Olarak Takip Edin.

Sipariş verdikten hemen sonra e-posta adresinize gönderilecek şifre ile müşteri paneline giriş yapıp çevirinizin ilerleme durumunu görebilir ve çeviri sürecinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

Teknik Çeviri Nasıl Yapılır?

Teknik çeviri hangi sektörde yapılacaksa, çeviri yaparken o sektördeki terimlerin olduğu bir terimler sözlüğüne başvurulması oldukça önemlidir. Bundan daha da önemlisi, çeviriyi yapacak çevirmenin o alanda daha önce tecrübesinin bulunuyor olmasıdır. Örneğin elektrik-elektronik alanındaki bir çevirinin ilgili alanda daha önce başarılı çeviri projeleri yürütmüş ve bilgi sahibi bir tercüman tarafından yapılması ve yine alanında yetkin bir editör tarafından kontrol edilmesi çoğu zaman çevirinin kalitesini büyük ölçüde artırır. Teknik tercüme yapılırken dikkat edilmesi gereken faktörler şunlardır:

Profesyonel Teknik Tercüme

Teknik Çeviri Fiyatları Nelerdir?

Çeviri ücretleri, yapılacak çevirinin diline, branşına ve türüne göre değişiklik gösterebilir. Teknik çeviri uzmanlık ve dikkat gerektiren bir iştir. Bu yüzden çevirinin tam anlamıyla doğru yapılabilmesi için deneyimli bir çevirmen tarafından yapılması şarttır. Express Tercüme Bürosu, deneyimli kadrosuyla profesyonel teknik çeviri hizmeti sağlamaktadır. Online tercüme sipariş sayfamıza giderek teknik çeviri fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Teknik Çeviri Hizmeti için Sıkça Sorulan Sorular

Express Tercüme bürosundan nasıl teknik çeviri hizmeti alabilirim?

Tercüme Sipariş sayfasından sipariş vererek ya da bize sağ altta bulunan canlı destek bölümünden, 0216 606 29 38 WhatsApp hattımızdan veya [email protected] adresinden e-posta yoluyla teknik tercüme dosyanızı göndererek fiyat ve teslimat bilgisine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.

Teknik tercüme ücretlerinde kredi kartı geçerli mi?

Online Tercüme Sipariş sayfamızdan yapacağınız teknik tercüme siparişlerinde kredi kartıyla ödeme seçeneği mevcuttur.

Express Tercüme bürosundan teknik çeviri hizmeti almak için ödememi nasıl yapabilirim?

Teknik çeviri hizmetinin ödemesini, sipariş sayfamızdan sipariş oluşturarak ya da çeviri için onayınız alındıktan sonra size gönderilecek olan online ödeme bağlantısından veya vereceğimiz banka hesaplarımıza yapabilirsiniz. Online olarak yapılan ödemelerde kredi kartı geçerlidir.

Aldığım teknik çeviri hizmeti için çeviri dışında ekstra bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Express Tercüme bürosu, kaşe ve imza gerektiren teknik çeviri hizmetleri için ekstra ücret talep etmez. Yaptırdığınız teknik çeviri için yalnızca çeviri bedelini ödersiniz. Sanılanın aksine, yeminli tercüman kaşe işlemleri ücretli değildir.

Teknik tercüme ücretleri neye göre hesaplanıyor?

Teknik tercüme ücretleri, yapılacak olan tercümenin diline, kelime sayısına ve türüne göre hesaplanır. Eğer kelime sayısı sayılamıyorsa, teknik çeviri ücreti belgenizin sayfa sayısına ve yoğunluğuna göre hesaplanır. Dosyanızla ilgili net bir fiyat bilgisi edinmek için Online Tercüme Sipariş sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Verdiğiniz teknik çeviri hizmetine nasıl güvenebilirim?

Teknik çeviri işlemleriniz, sadece ilgili alanda uzman ve tecrübe sahibi yeminli tercüman personellerimize atanmaktadır.

Teknik çeviri örnekleri nelerdir?

Teknik çeviriye birçok farklı alanda ihtiyaç duyulabilse de, teknik çeviriye başlıca örnek olarak kullanım talimatı çevirisi, bilimsel makale çevirisi, proje çevirisi, yazılım çevirisi ve laboratuvar çevirisi örnek verilebilir.

Online Tercüme Bürosu Nasıl Bulunur?

Online olarak hizmet veren bir tercüme bürosu olan Express Tercüme, kullandığı sistemler ile müşterilerinin kolay ve hızlı bir şekilde çeviri hizmeti almasını sağlamayı amaçlar. Öncelikle daha önce de vurguladığımız gibi tercüme hizmeti alırken bulduğunuz online tercüme büroları konusunda çok dikkatli ve özenli olmanız gerekir. Hizmet aldıktan sonra mağdur olmamak ve sorun yaşamamak için profesyonel kişilerden destek almanız şarttır. Express Tercüme olarak uzman yeminli tercüman kadromuzla müşterilerimize gereken profesyonel tercüme hizmetini verebiliyoruz. Üstelik sizlere hizmet verirken herhangi bir sorun yaşamayacağınızın rahatlıkla garantisini verebilmekteyiz. Hizmet almak için bizlere iletişim adreslerimizden veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Online Tercüme Bürolarının Görevleri Nelerdir?

Tercüme bürolarının temel görevi insanlara farklı dillerde çeviri hizmeti vermektir. Bir dil üzerinde hakimiyete sahip olmak ve metinlerin anlamlarını koruyarak o dillere çevrisini yapmak kesinlikle kolay bir süreç değildir. Özellikle bu alanda hata yapmamak adına kişileri çok dikkatli ve özenli olması gerekir. Online tercüme hizmeti de son yıllarda oldukça popülerleşen ve büro ortamında sunulan tercüme hizmetlerinin online platform üzerinden sunulması mantığıyla çalışan bir hizmet türüdür. Müşterilerimiz, kullandığımız sistemler sayesinde online ortamda hızlı ve pratik bir şekilde çeviri siparişi verebilmektedir. Bu da müşterilerimiz için son derece pratik ve kolay bir hizmet haline gelmiştir. Tercüme bürolarının temel görevlerinden biri de farklı dillerde çeviriye ihtiyaç duyan kişiler ile o alanda uzmanlığa sahip tercümanları bir araya getirmektir. Dünyanın birçok farklı dilinde tercüme hizmeti vermek istediğinizde bu alanda uzmanlığa sahip ekip arkadaşlarına ihtiyacınız olabilir. Express Online Tercüme Bürosu olarak, bünyemizde görev alan profesyonel tercümanlar ile birlikte birçok önemli dilde sizlere destek vermekteyiz.

Tercüme Büroları Çalışma Saatleri Nelerdir?

Tercüme büroları genellikle hafta içi sabah 9:00 ila akşam 17:00 arasında açıktır. Express Online Tercüme Bürosu online çalışma prensibini benimsediği için, çalışma saatleri konusunda diğer bürolara kıyasla çok daha daha esnek olabilmektedir. Bu sayede bize tüm iletişim kanallarımızdan hafta içleri sabah 8:00 ile akşam 22:00 saatleri arasında, Cumartesi günleri ise sabah 9:00 ile akşam 17:00 arasında ulaşabilirsiniz. Ayrıca online sipariş sistemimiz sayesinde tüm tercüme siparişlerinizi 7 gün 24 saat verebilirsiniz.

Tercüme Hizmeti Nedir?

Tercüme hizmeti kişilere veya kurumlara farklı dillerin yine farklı dillere çevrilmesi sürecine verilen addır. Yurtdışı bağlantılı işler yapan veya başvuru süreçlerinde kullanılmak üzere hazırlanması gereken metinlerde bu çeviri desteği son derece önemli olmaktadır. Sadece Türkçe dillerinden, diğer dillere değil ayrıca birçok dünya dilinden Türkçeye tercüme hizmeti de kişilerin veya kurumların en fazla tercih ettiği hizmetler arasında yer alıyor. Express Online Tercüme Bürosu olarak, birçok önemli dünya dilinde profesyonel tercüme hizmeti veriyoruz.

Tercüme Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Tercüme hizmeti alırken kişilerin bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekir. Yanlış veya eksik tercüme gibi hatalar çeviri hizmeti alan kişiler için hem maddi hem de manevi olarak pahalıya mal olabilir. Express Online Tercüme Bürosu, çevirilerinizi sıkı bir kalite kontrol sürecinden geçirerek hata payını en aza indirmeyi amaçlar. Express Online Tercüme Bürosu, bünyesinde bulunan 120’ye yakın profesyonel tercüman kadrosuyla size en kaliteli ve en hızlı tercüme hizmetini vermeyi garanti eder.

Profesyonel teknik çevirmen

Bir çevirmen olarak teknik alanda uzmanlaşmak büyük bir özveri ve uzun bir zaman gerektirir. Teknik tercüme hataya çok açık bir çeviri türü olduğundan dolayı, teknik çevirmen çeşitli sektörlerde sıkça kullanılan belli başlı terimlerin çoğunu bilmek zorundadır; aksi halde ortaya eksik veya hatalı bir çeviri çıkması oldukça olasıdır. Bu gibi durumlar istenmeyen sonuçlar doğurabileceği gibi, çevirisi yapılan metnin kullanıldığı işe de olumsuz bir şekilde yansıyabilir. Express Tercüme, profesyonel çevirmen kadrosuyla ve gelişmiş altyapısıyla teknik çeviri ihtiyaçlarınıza hızlı ve kaliteli çözümler sunar. Siz de anında fiyat bilgisi alarak teknik tercüme hizmetlerimizden uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

Online teknik çeviri hizmeti

Teknik tercüme ciddi bir bilgi birikimi gerektirdiğinden dolayı, tercümeyi kimin yaptığı ve kalite kontrolünü kimin üstlendiği oldukça önemli bir unsurdur. Teknik çevirilerde kaynak metindeki bir sayının bile hedef metine eksik veya yanlış aktarılması çeviriyi kullanarak çalışan teknik personel için büyük kayıplara mal olabilir. Express Tercüme bu gibi durumları önlemek için çevirilerinizi sadece bünyesindeki ilgili alanda yetkin tercümanlara emanet eder ve süreci prosedüre uygun bir şekilde yönetir.

İndirim Fırsatını Kaçırmayın!


200 TL ve üzeri çeviri siparişlerinizde geçerli sınırlı sayıdaki %10 indirim kuponunuzu gecikmeden alın.
Kupon bitişine kalan süre:
:
İndirim kodunuzu aldıktan sonra otomatik olarak yönlendirileceksiniz.
Eğer yönlendirilmezseniz buraya tıklayın.