Akademik Çeviriniz 3 Adımda Hazır.

Türkiye'nin En Büyük Tercüme Ekosistemi ile Çevirinizi Şansa Bırakmayın. Dosyanızı Yükleyin, Anında Fiyat Bilgisi Alın ve Çevirinizi Hemen Başlatın!

MUTLU MÜŞTERİLER

Kaliteli Çeviriye Üç Adım Uzaktasınız!

1

Çevrilmesini istediğiniz dosyayı sipariş sistemine yükleyin

2

Saniyeler içinde fiyat ve teslimat bilgisi edinin

3

Ödemenizi yaptıktan sonra çevirinizi hemen başlatın

Akademik Çeviri Nedir?

Doktora tezleri, yüksek lisans tezleri, bilimsel makaleler, araştırma notları ve akademik yazıların, bir dilden başka bir dile tercüme edilmesi sürecine akademik çeviri adı verilir. Çeviri yapacak olan kişinin daha öncesinden akademik tercüme deneyimi olması, yapılan çevirinin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Akademik çeviri yüksek dikkat gerektiren bir süreçtir ve küçük hatalar büyük sonuçları doğurabilir. Akademik tercüme yapıldıktan sonra, yapılan tercümenin başka bir uzman tercüman tarafından kalite kontrol araçları kullanılarak kontrol edilmesi gereklidir.

Videoyu oynat
Online Tercüme Bürosu

Çeviriniz Doğru Adreste!

Tercüme hizmeti almak çoğu zaman basit bir süreç gibi gözükse de, bazı durumlarda hatalı veya eksik tercüme büyük sorunlara yol açabilir. Bu gibi sorunları, önlemek için olarak çeviri yapıldıktan sonra size teslim etmeden önce dosyanızı sıkı bir incelemeden geçiriyoruz.

Belgeleriniz Emin Ellerde!

Web sitemiz üzerinden gönderdiğiniz belgeler 256 bit şifreleme algoritması ile korunmaktadır.

Çeviri Bürosu
Yeminli Tercüme Bürosu

Çevirinizi Anlık Olarak Takip Edin.

Sipariş verdikten hemen sonra e-posta adresinize gönderilecek şifre ile müşteri paneline giriş yapıp çevirinizin ilerleme durumunu görebilir ve çeviri sürecinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

Akademik Tercüme Hangi Alanlarda Yapılır?

Akademik tercüme işlemi tüm bilimsel alanlarda yapılabilir. Aşağıda bu bilim dallarından ve akademik tercümenin kullanıldığı alanlardan bazı örnekleri bulabilirsiniz:

Profesyonel Akademik Tercüme

Akademik Çeviri Ücretleri

Akademik çeviri ücretleri, yapılacak olan çevirinin branşına, diline ve uzunluğuna göre değişiklik gösterir. Bu ücretlendirmeler genellikle metnin boşluksuz karakter sayısına göre belirlenir. Ayrıca, kullandığımız endüstriyel düzeydeki çeviri araçları sayesinde, akademik çevirinizde bulunan sayılar için ücret ödemezsiniz, bu sayede sayı miktarının çok olduğu metinlerde çeviri ücretinden büyük ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Akademik İngilizce Çeviri

İngilizce, dünyada en çok kullanılan dil olduğundan dolayı akademik araştırmalarda da sıklıkla kullanılır. Bu sebeple akademik İngilizce çeviri diğer dillere göre oldukça popülerdir. İngilizce akademik çeviri yaparken, tercümanın sadece o dilde yetkin olması yetmez, aynı zamanda çevirisini yaptığı akademik makalenin konusu hakkında da bir ön araştırma yapmış olması ve bir terimler sözlüğü ile konunun terimlerine aşina olması gereklidir. Express Tercüme, uzman tercüman kadrosuyla profesyonel İngilizce akademik tercüme hizmeti vermektedir. Anında fiyat ve teslimat bilgisi edinmek için şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Türkçe İngilizce Akademik Çeviri

Akademik makalelerin ilgili uluslararası akademik dergilere gönderilebilmeleri için İngilizce diline çevrilmeleri gerekir. Dergiden kolayca onay alınıp makalenizin yayınlanabilmesi için, akademik makale çevirinizin kusursuz bir şekilde yapılması gerekir. En ufak bir harf hatası veya devrik bir cümle makalenizin reddedilmesine veya revize talebi istenip onay sürecinin uzatılmasına sebebiyet verebilir. Express Tercüme’de bu gibi durumların önüne geçmek için Türkçe İngilizce akademik çevirileriniz sadece akademik alanda uzman tercümanlarımız tarafından yapılıyor ve kapsamlı bir kalite kontrolünden geçmeden tarafınıza asla teslim edilmiyor.

Akademik Çeviri Neden Önemlidir?

Yabancı ülkelerde teknolojik ve bilimsel buluşlar makaleler şeklinde tanıtılır. Birçok bilimsel gelişmeye ait bulguların yüksek oranda yabancı ülkelerde bulunduğu göz önüne alınırsa, bu gelişmelerden haberdar olabilmek için yabancı dil bilgisine ya da iyi bir çeviriye ihtiyaç olacağı da ortadadır. Örneğin çağımızın vebası olarak adlandırılan kanser ile ilgili yeni tedavi yöntemlerini içeren bir tıbbi makale çevirisi, yabancı dilden eksiksiz olarak çevrildiğinde birçok hasta için önemli bir nitelik kazanır.

Akademik Makale Çevirisi Yaptırıken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Akademik makale çevirisi hizmeti alırken, hizmet aldığınız tercümanın ve ya çeviri bürosunun çevirinizi ne gibi aşamalardan geçirdiğini özellikle araştırmanız gerekir. Çevirinin ilgili alanda uzman bir tercümana atanmaması veya çeviri bittikten sonra gerekli kalite kontrol aşamalarından geçirilmemesi, çok yüksek ihtimalle akademik makalenizin reddedilmesine sebebiyet verecektir. Akademik makale çeviri hizmetimiz sayesinde artık bu gibi hususlarla vaktinizi harcamanıza gerek kalmıyor. Express Tercüme’de çeviriniz sadece alanında uzman ve tecrübe sahibi tercümanlarımıza atanıyor ve sıkı bir kalite kontrol sürecinden geçirilmeden size iletilmiyor.

Akademik İngilizce Çeviri Nasıl Yapılır?

Çeviri yapacak olan kişinin daha öncesinden akademik çeviri deneyimi olması, yapılan çevirinin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Akademik çevirinin kriterleri şunlardır:

Akademik Çeviri Fiyatları Nelerdir?

Çeviri ücretleri, yapılacak çevirinin diline, branşına ve türüne göre değişiklik gösterebilir. Akademik tercüme, uzmanlık ve dikkat gerektiren bir iştir. Bu yüzden çevirinin tam anlamıyla doğru yapılabilmesi için deneyimli bir çevirmen tarafından yapılması şarttır. Express Tercüme Bürosu, deneyimli kadrosuyla profesyonel akademik tercüme hizmeti sağlamaktadır. Online tercüme sipariş sayfamıza giderek akademik çeviri ücretleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Akademik Çeviri Hizmeti için Sıkça Sorulan Sorular

Express Akademik Tercüme bürosundan nasıl Akademik Çeviri hizmeti alabilirim?

Tercüme Sipariş sayfasından sipariş vererek ya da bize sağ altta bulunan canlı destek bölümünden, 0216 606 29 38 WhatsApp hattımızdan veya [email protected] adresinden e-posta yoluyla Akademik Çeviri dosyanızı göndererek fiyat ve teslimat bilgisine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.

Tercüme ücretlerinde kredi kartı geçerli mi?

Online Tercüme Sipariş sayfamızdan yapacağınız tercüme siparişlerinde kredi kartıyla ödeme seçeneği mevcuttur.

Express Tercüme bürosundan Akademik Çeviri hizmeti almak için ödememi nasıl yapabilirim?

Akademik Çeviri hizmetinin ödemesini, sipariş sayfamızdan sipariş oluşturarak ya da çeviri için onayınız alındıktan sonra size gönderilecek olan online ödeme bağlantısından veya vereceğimiz banka hesaplarımıza yapabilirsiniz. Online olarak yapılan ödemelerde kredi kartı geçerlidir.

Aldığım Akademik Çeviri hizmeti için çeviri dışında ekstra bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Express Tercüme bürosu, kaşe ve imza gerektiren Akademik Çeviri hizmetleri için ekstra ücret talep etmez. Yaptırdığınız Akademik Çeviri için yalnızca çeviri bedelini ödersiniz. Sanılanın aksine, yeminli tercüman kaşe işlemleri ücretli değildir.

Akademik Çeviri ücretleri neye göre hesaplanıyor?

Akademik Çeviri ücretleri, yapılacak olan tercümenin diline, kelime sayısına ve türüne göre hesaplanır. Eğer kelime sayısı sayılamıyorsa, Akademik Çeviri ücreti belgenizin sayfa sayısına ve yoğunluğuna göre hesaplanır. Dosyanızla ilgili net bir fiyat bilgisi edinmek için Online Tercüme Sipariş sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Noter tasdikli yeminli tercüme fiyatları neye göre belirlenir?

Noter tasdikli yeminli tercüme ücretleri, çeviri bedeli ve noter tasdik ücretinin toplamıyla belirlenir. Noter tasdikli tercümelerde tasdik ücreti, yine tercüme diline ve sayfa yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Noter tasdik ücretlerini noterler belirlediği için Express Tercüme’nin bu fiyata müdahale etme şansı maalesef yoktur.

Verdiğiniz Akademik Çeviri hizmetine nasıl güvenebilirim?

Akademik Çeviri işlemleriniz, sadece ilgili alanda uzman ve tecrübe sahibi yeminli tercüman personellerimize atanmaktadır.

Online Tercüme Bürosu Nasıl Bulunur?

Online olarak hizmet veren bir tercüme bürosu olan Express Tercüme, kullandığı sistemler ile müşterilerinin kolay ve hızlı bir şekilde çeviri hizmeti almasını sağlamayı amaçlar. Öncelikle daha önce de vurguladığımız gibi tercüme hizmeti alırken bulduğunuz Akademik Çeviri büroları konusunda çok dikkatli ve özenli olmanız gerekir. Hizmet aldıktan sonra mağdur olmamak ve sorun yaşamamak için profesyonel kişilerden destek almanız şarttır. Express Tercüme olarak uzman yeminli tercüman kadromuzla müşterilerimize gereken profesyonel tercüme hizmetini verebiliyoruz. Üstelik sizlere hizmet verirken herhangi bir sorun yaşamayacağınızın rahatlıkla garantisini verebilmekteyiz. Hizmet almak için bizlere iletişim adreslerimizden veya web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Online Tercüme Bürolarının Görevleri Nelerdir?

Tercüme bürolarının temel görevi insanlara farklı dillerde çeviri hizmeti vermektir. Bir dil üzerinde hakimiyete sahip olmak ve metinlerin anlamlarını koruyarak o dillere çevrisini yapmak kesinlikle kolay bir süreç değildir. Özellikle bu alanda hata yapmamak adına kişileri çok dikkatli ve özenli olması gerekir. Akademik Çeviri hizmeti de son yıllarda oldukça popülerleşen ve büro ortamında sunulan tercüme hizmetlerinin online platform üzerinden sunulması mantığıyla çalışan bir hizmet türüdür. Müşterilerimiz, kullandığımız sistemler sayesinde online ortamda hızlı ve pratik bir şekilde çeviri siparişi verebilmektedir. Bu da müşterilerimiz için son derece pratik ve kolay bir hizmet haline gelmiştir. Tercüme bürolarının temel görevlerinden biri de farklı dillerde çeviriye ihtiyaç duyan kişiler ile o alanda uzmanlığa sahip tercümanları bir araya getirmektir. Dünyanın birçok farklı dilinde tercüme hizmeti vermek istediğinizde bu alanda uzmanlığa sahip ekip arkadaşlarına ihtiyacınız olabilir. Express Online Tercüme Bürosu olarak, bünyemizde görev alan profesyonel tercümanlar ile birlikte birçok önemli dilde sizlere destek vermekteyiz.

Tercüme Büroları Çalışma Saatleri Nelerdir?

Tercüme büroları genellikle hafta içi sabah 9:00 ila akşam 17:00 arasında açıktır. Express Online Tercüme Bürosu online çalışma prensibini benimsediği için, çalışma saatleri konusunda diğer bürolara kıyasla çok daha daha esnek olabilmektedir. Bu sayede bize tüm iletişim kanallarımızdan hafta içleri sabah 8:00 ile akşam 22:00 saatleri arasında, Cumartesi günleri ise sabah 9:00 ile akşam 17:00 arasında ulaşabilirsiniz. Ayrıca online sipariş sistemimiz sayesinde tüm tercüme siparişlerinizi 7 gün 24 saat verebilirsiniz.

Tercüme Hizmeti Nedir?

Tercüme hizmeti kişilere veya kurumlara farklı dillerin yine farklı dillere çevrilmesi sürecine verilen addır. Yurtdışı bağlantılı işler yapan veya başvuru süreçlerinde kullanılmak üzere hazırlanması gereken metinlerde bu çeviri desteği son derece önemli olmaktadır. Sadece Türkçe dillerinden, diğer dillere değil ayrıca birçok dünya dilinden Türkçeye tercüme hizmeti de kişilerin veya kurumların en fazla tercih ettiği hizmetler arasında yer alıyor. Express Online Tercüme Bürosu olarak, birçok önemli dünya dilinde profesyonel tercüme hizmeti veriyoruz.

Tercüme Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Tercüme hizmeti alırken kişilerin bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekir. Yanlış veya eksik tercüme gibi hatalar çeviri hizmeti alan kişiler için hem maddi hem de manevi olarak pahalıya mal olabilir. Express Online Tercüme Bürosu, çevirilerinizi sıkı bir kalite kontrol sürecinden geçirerek hata payını en aza indirmeyi amaçlar. Express Online Tercüme Bürosu, bünyesinde bulunan 120’ye yakın profesyonel tercüman kadrosuyla size en kaliteli ve en hızlı tercüme hizmetini vermeyi garanti eder.

Akademik Tercüme Hizmetinde Öncü

Günümüzde, küreselleşen dünyada iletişim ön planda olduğu için çeviri hizmetleri büyük bir öneme sahiptir. Özellikle akademik alanda, bilgi paylaşımı ve işbirliği, farklı dillerde yazılmış içeriklerin anlaşılabilir hale getirilmesini gerektirir. Bu noktada, çeviri hizmeti sunan kuruluşlar devreye girer ve akademik tercüme alanında uzmanlaşmış bir hizmet sunar.

Hizmet Verdiğimiz Alanlar

Çeviri hizmetimiz, geniş bir yelpazede akademik alanlara hitap etmektedir. Akademik makale çevirisi, tez tercümeleri, bilimsel araştırmaların çevirisi gibi birçok alanda profesyonel destek sağlıyoruz. Hedef dildeki ifadelerin, kaynak dildeki anlamını tam olarak yansıtmak, bizim temel prensibimizdir.

Akademik Çeviri

Kaliteli Akademik Çeviri Hizmetleri

Akademik çeviri hizmetleri sunan tercüme büromuz, her projeye özel bir titizlikle yaklaşır. Metinler, uzman tercümanlarımız tarafından incelenir ve kaynak dildeki anlamı en iyi şekilde hedef dile aktarmak için özenle çevrilir. Bu sayede, bilimsel ve akademik metinlerin orijinal anlamını kaybetmeden, doğru bir şekilde çevrilmektedir.

Sonuç olarak;

Tercüme bürosu olarak, akademik tercüme alanında müşterilerimize en iyi hizmeti sunma hedefindeyiz. Deneyimli ekibimiz, çeşitli disiplinlerde uzmanlaşmıştır ve her türlü çeviri ihtiyacınıza uygun çözümler sunmaktadır. Bizimle çalışarak, akademik dünyada dil bariyerlerini aşabilir ve uluslararası alanda etkili bir iletişim kurabilirsiniz.

Akademik Tercüme

Deneyimli Tercümanlarımızla Güvende Olun

Tercüme ihtiyaçlarınız, deneyimli tercümanlarımız tarafından karşılanmaktadır. Akademik tercümede uzmanlaşmış ekibimiz, çeşitli bilim dallarında yüksek lisans derecesine sahip uzmanlardan oluşmaktadır. Bu sayede, her konuda doğru ve etkili bir çeviri hizmeti sunma kapasitesine sahibiz.

Çeviri Bürosundan 24 Saat Hizmet

Müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak, çeviri ihtiyaçlarınıza anında çözüm sunmak için tercümanlarımız 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Tercüme ofisimiz, zaman farklarına bağlı olarak dünya çapında müşterilere kesintisiz destek sağlamaktadır. Acil çeviri taleplerinizde bile profesyonel ekibimizle yanınızdayız.

Akademik İngilizce Çeviri

İndirim Fırsatını Kaçırmayın!


200 TL ve üzeri çeviri siparişlerinizde geçerli sınırlı sayıdaki %10 indirim kuponunuzu gecikmeden alın.
Kupon bitişine kalan süre:
:
İndirim kodunuzu aldıktan sonra otomatik olarak yönlendirileceksiniz.
Eğer yönlendirilmezseniz buraya tıklayın.