Çeviriniz 3 Adımda Hazır.

Türkiye'nin En Büyük Tercüme Ekosistemi ile Çevirinizi Şansa Bırakmayın. Dosyanızı Yükleyin, Anında Fiyat Bilgisi Alın ve Çevirinizi Hemen Başlatın!

MUTLU MÜŞTERİLER

Kaliteli Çeviriye Üç Adım Uzaktasınız!

1

Çevrilmesini istediğiniz dosyayı sipariş sistemine yükleyin

2

Saniyeler içinde fiyat ve teslimat bilgisi edinin

3

Ödemenizi yaptıktan sonra çevirinizi hemen başlatın

Edebi Çeviri

Edebiyat çevirileri diğer çeviri işlemlerinden çok daha fazla bilgi ve dikkat gerektirmektedir. Öncelikle konuya hâkimiyet, kaynak ve hedef dillerin özelliklerini bilmek, edebiyat ilgisi, anlatım becerisi edebi çeviri yapacak çevirmenlerde aranan en önemli kriterlerdir. Özellikle fakültelerin dil ve edebiyat bölümlerinden mezun olmuş çevirmenlerle çalışmak kuruluşumuzun önceliğidir.

Edebi Çeviride Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Edebi çeviri işi öncelikle çevrilecek metnin her bağlamıyla doğru ve iyi anlaşılmasından ve kavranmasından geçmektedir. Çeviri öncesi çevirmenin metni dikkatle okuması, kaynak yazarın ifade etmek istediği duygu ve düşünceleri doğru tespit etmesi, kurguyu ve yazar anlatımını çözümlemesi gerekmektedir.

Edebi çeviri yapılırken hem hedef hem de kaynak dillerin tüm özelliklerini bilmek, birbirini karşılayan deyim ve terimleri doğru yerleştirmek, yazarın anlatım çerçevesini bozmamak çok önemlidir. Bu nedenle çeviri verilecek kişinin bu alanda yeterli bilgi ve bilince sahip olması gerekmektedir.

Hangi Türlerde Edebi Çeviri Hizmeti Veriyoruz?

 

Firmamız, diğer tüm çeviri alanlarında olduğu gibi edebi çeviri alanında da titiz çalışmaları ve hizmetleriyle sektörünün önde gelen çeviri kuruluşlarındandır. Roman, hikâye, şiir, senaryo, film çevirileri konularında hem bireylere hem de yayınevlerine hizmet sunmaktadır. Eserinin farklı bir dile çevirisinin yapılmasını isteyen sanatçılarımızın yanı sıra farklı ülke edebi eserlerinin de dilimize ve kültürümüze kazandırılmasına yardımcı olmaktayız.

Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz?

 

Siz de kaliteli edebi çeviri hizmeti almak istiyorsanız sitemizden ya da 0216 606 29 38 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Online Tercüme Bürosu

Çeviriniz Doğru Adreste!

Tercüme hizmeti almak çoğu zaman basit bir süreç gibi gözükse de, bazı durumlarda hatalı veya eksik tercüme büyük sorunlara yol açabilir. Bu gibi sorunları, önlemek için olarak çeviri yapıldıktan sonra size teslim etmeden önce dosyanızı sıkı bir incelemeden geçiriyoruz.

Belgeleriniz Emin Ellerde!

Web sitemiz üzerinden gönderdiğiniz belgeler 256 bit şifreleme algoritması ile korunmaktadır.

Çeviri Bürosu
Yeminli Tercüme Bürosu

Çevirinizi Anlık Olarak Takip Edin.

Sipariş verdikten hemen sonra e-posta adresinize gönderilecek şifre ile müşteri paneline giriş yapıp çevirinizin ilerleme durumunu görebilir ve çeviri sürecinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

İndirim Fırsatını Kaçırmayın!


200 TL ve üzeri çeviri siparişlerinizde geçerli sınırlı sayıdaki %10 indirim kuponunuzu gecikmeden alın.
Kupon bitişine kalan süre:
:
İndirim kodunuzu aldıktan sonra otomatik olarak yönlendirileceksiniz.
Eğer yönlendirilmezseniz buraya tıklayın.